Hormon wzrostu – specyficzny spalacz tłuszczu

Hormon wzrostu czyli somatotropina wpływa na masę mięśniową. Jest to hormon, który kształtuje mięśnie. To hormon szczególnie potrzebny osobom młodym w okresie dojrzewania. Poza tym ma także bardzo ważne funkcje dla osób uprawiających treningi i sportowców. Jego rola polega na przenoszeniu aminokwasów we włóknach mięśniowych.

Spalanie tłuszczu

Hormon wzrostu odpowiada za bardzo szybkie spalanie tłuszczu co niewątpliwie jest drugim głównym argumentem przemawiającym za jej stosowaniem dla osób, które wyczynowo trenują. Wraz z wiekiem przemiany mięśniowe podlegają zmniejszonej intensywności i tym samym występuje większa skłonność do tycia. Dlatego istnieją sposoby, by ćwiczeniami podwyższyć w organizmie stężenie hormonu wzrostu.

SUPLEMENTACJA HORMONU WZROSTU

Hormon wzrostu, który jest zażywany przed sportowców pomaga im w lepszej odporności ciała i mięśni, zapobiega także kontuzjom podczas uprawiania sportów. Hormon wzrostu ma także inne zadanie bardzo ważne nawet dla osób aktywnych. Posiada funkcje przeciwstarzeniowe. Dodatkowo co wpływa na każdego z nas, ale pisząc o sportowcach ma to szczególnie ważny wymiar pomaga lepiej wypoczywać, a sen jest twardszy i przynosi lepszą regenerację dla organizmu. Hormon wzrostu działając na emocje, jest też swoistym napędzającym motorkiem ponieważ poprawia humor, a w czasie treningów czy zawodów sportowych i optymizm, samopoczucie maja także duże znaczenie.

Hormon wzrostu czy to w postaci zastrzyków czy zwykłej suplementacji tabletkowej jest wyjątkowo mocno działającym specyfikiem i w dużych ilościach niebezpiecznym. Należy absolutnie nie stosować go bez konsultacji z lekarzem.